WEGANTASTIC

vegan blog

Najbogatszy człowiek na świecie inwestuje w dietę roślinną.

2 Komentarze

Ok, troszkę naciągnęłam bo nie najbogatszy, a będący właściwie na drugim miejscu na świecie pod względem majątku (wg magazynu Forbes) i nie w dietę roślinną, ale póki co wyłącznie w substytuty jajek oraz mięsa. A rozchodzi się o nikogo innego jak o samego współzałożyciela Microsoft – Bill’a Gates’a.

beyondeggs-realeggs-6dcc986b5e4dcb1807318b1f4a9bad5f1553f782-s40-c85

(po lewej roślinny substytut dla jajek firmy Beyond Eggs, po prawej wersja matki natury)

A jeżeli jeden z najbogatszych ludzi na świecie mówi Wam, że warto inwestować w dietę roślinną to coś w tym jest. Chociaż w tym przypadku nie ma wątpliwości, że rozchodzi się wyłącznie o potencjalne zyski.

Gates, który już w 2012 prognozował że przyszłością jest weganizm, zdecydował się zainwestować w firmy z krzemowej doliny, które opracowują roślinne substytuty dla mięsa czy jajek. I to nie byle jakie substytuty, bo według oczekiwań finalne produkty, nie powinny być do odróżnienia pod względem smaku czy aromatu od swoich pierwowzorów.

Jedna z tych firm wspieranych przez Gatesa, Hampton Creek’s po przeprowadzeniu eksperymentów  na 287 roślinach i przetestowaniu 344 prototypów zbliżyła się do swojego celu i stworzyła roślinny substytut dla jajek, stosowanych w pieczeniu. W chwili obecnej udało im się również opracować wegański majonez oraz roślinną jajecznicę, która jak chodzą pogłoski – jest  nie do odróżnienia od prawdziwej. I mimo, że wysoko przetworzona żywność jest zwykle nafaszerowana konserwantami oraz wypełniaczami, produkty sygnowane nazwą Beyond Eggs mają być wyłącznie roślinne, bezglutenowe oraz wolne od cholesterolu.

Mimo bezsprzecznych korzyści jakie niosą takie rozwiązania, sama mam osobiście pewne wątpliwości do takich produktów i do desperackiego poszukiwania autentycznych w smaku  substytutów dla jajek czy mięsa. Dla tych, którzy podzielają moje zdanie polecam przepis z bloga Wegan Nerd na najlepszy wegański omlet.

Żródło:

NPR http://www.npr.org/blogs/thesalt/2013/06/13/191029875/why-bill-gates-is-investing-in-chicken-less-eggs

Reklamy

2 thoughts on “Najbogatszy człowiek na świecie inwestuje w dietę roślinną.

  1. Na moim blogu http://jegokuchnia.blogspot.com nominowałem Cię do nagrody Liebster Award. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s